Pl Stno Name Cl. Time
AAA 5.4 km
1 64 Exler Florian Pannon 19:45 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 OLT Transdanubien 33- 3:33 6:47 8:20 10:36 12:06 14:52 16:47 17:44 18:37 19:22 19:45
3:33 3:14 1:33 2:16 1:30 2:46 1:55 0:57 0:53 0:45 0:23
2 60 Bedő Csaba Pannon 20:41 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 MIX 33-80 4:08 6:22 8:10 10:19 11:50 14:43 17:55 18:57 19:37 20:16 20:41
4:08 2:14 1:48 2:09 1:31 2:53 3:12 1:02 0:40 0:39 0:25
3 12 Egei Tamás Champ. 21:50 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 SPA Tabáni Spartacus 4:19 7:02 9:05 11:50 13:22 16:32 18:47 19:49 20:35 21:19 21:50
4:19 2:43 2:03 2:45 1:32 3:10 2:15 1:02 0:46 0:44 0:31
4 68 Dravetz Walter Pannon 22:43 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 MIX 80+ 4:29 7:11 9:24 12:07 13:44 17:22 19:30 20:39 21:25 22:17 22:43
4:29 2:42 2:13 2:43 1:37 3:38 2:08 1:09 0:46 0:52 0:26
5 55 Bertóti Róbert Pannon 23:28 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 MIX 80+ 4:24 7:19 9:25 12:15 14:01 17:57 20:07 21:26 22:16 23:04 23:28
4:24 2:55 2:06 2:50 1:46 3:56 2:10 1:19 0:50 0:48 0:24
6 58 Paulovits László Pannon 24:36 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 MIX 80+ 7:06 9:53 12:03 14:45 16:25 19:34 21:25 22:33 23:22 24:08 24:36
7:06 2:47 2:10 2:42 1:40 3:09 1:51 1:08 0:49 0:46 0:28
7 7 Dosek Ágoston Champ. 24:58 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 OSC Orvosegyetem Spor 5:12 8:09 10:23 13:39 15:15 19:13 21:28 22:48 23:43 24:29 24:58
5:12 2:57 2:14 3:16 1:36 3:58 2:15 1:20 0:55 0:46 0:29
8 10 Mesics Péter Champ. 25:24 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 SMA Soproni Műegyetem 5:34 9:26 11:46 14:42 16:23 19:44 22:05 23:20 24:06 24:58 25:24
5:34 3:52 2:20 2:56 1:41 3:21 2:21 1:15 0:46 0:52 0:26
9 63 Melcher Michael Pannon 27:10 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
4 MTBO-Youth-Team-Austr 5:59 9:15 11:39 14:46 16:54 21:06 23:38 24:54 25:54 26:47 27:10 22:03
5:59 3:16 2:24 3:07 2:08 4:12 2:32 1:16 1:00 0:53 0:23
10 2 Jordán Soma Champ. 29:31 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 DTC Diósgyőri Tájékoz 5:27 9:12 12:52 16:21 18:49 23:26 26:00 27:13 28:10 29:09 29:31
5:27 3:45 3:40 3:29 2:28 4:37 2:34 1:13 0:57 0:59 0:22
11 71 Friedrich Michael Pannon 29:52 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
4 HSV Pinkafeld 33-80 6:38 12:40 15:07 17:42 19:20 23:05 25:26 26:38 28:38 29:30 29:52 23:52
6:38 6:02 2:27 2:35 1:38 3:45 2:21 1:12 2:00 0:52 0:22
12 4 Kirilla Péter Champ. 30:11 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 DTC Diósgyőri Tájékoz 8:19 11:47 14:18 17:30 19:41 23:53 26:19 27:29 28:26 29:24 30:11
8:19 3:28 2:31 3:12 2:11 4:12 2:26 1:10 0:57 0:58 0:47
13 1 Domán Rajmund Champ. 30:31 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
1 THT Tapolcai Honvéd S 7:57 11:27 13:53 17:50 19:55 23:51 26:21 27:52 28:52 29:59 30:31 24:47
7:57 3:30 2:26 3:57 2:05 3:56 2:30 1:31 1:00 1:07 0:32
14 63 Finder Markus Pannon 30:46 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 MTBO-Youth-Team-Austr 6:15 9:59 13:04 17:06 19:19 23:26 26:38 27:54 29:12 30:16 30:46
6:15 3:44 3:05 4:02 2:13 4:07 3:12 1:16 1:18 1:04 0:30
15 9 Egei Petra Champ. 31:01 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
1 SPA Tabáni Spartacus 5:26 10:51 13:43 17:32 19:45 23:54 27:01 28:26 29:30 30:32 31:01 25:15
5:26 5:25 2:52 3:49 2:13 4:09 3:07 1:25 1:04 1:02 0:29
16 15 Kiss Zoltán Champ. 31:49 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
2 RTF Szent György Spor 7:58 11:37 14:20 17:37 19:40 23:33 27:12 28:46 29:53 31:04 31:49 24:23
7:58 3:39 2:43 3:17 2:03 3:53 3:39 1:34 1:07 1:11 0:45
17 17 Zentai László Champ. 32:32 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
1 HSE Hegyisport Szente 7:26 11:23 14:33 18:09 20:37 25:25 28:12 29:41 30:51 31:58 32:32 26:21
7:26 3:57 3:10 3:36 2:28 4:48 2:47 1:29 1:10 1:07 0:34
18 55 Bunyik László Pannon 33:06 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
1 MIX 80+ 6:32 10:58 13:57 18:13 20:30 24:54 27:55 29:24 31:17 32:30 33:06 25:54
6:32 4:26 2:59 4:16 2:17 4:24 3:01 1:29 1:53 1:13 0:36
19 75 Skerletz Imola Pannon 36:03 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 MIX 80+ 5:55 13:59 17:38 22:00 23:58 27:51 31:01 32:39 34:12 35:20 36:03
5:55 8:04 3:39 4:22 1:58 3:53 3:10 1:38 1:33 1:08 0:43
20 76 Pénzes Erzsébet Pannon 37:49 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *32
2 MIX 80+ 9:12 13:39 17:22 21:45 24:01 29:03 32:48 34:34 36:01 37:18 37:49 6:18
9:12 4:27 3:43 4:23 2:16 5:02 3:45 1:46 1:27 1:17 0:31
72 Lindenberger Béla Pannon mp 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *46
1 MIX 33-80 6:48 11:00 13:27 23:34 26:25 31:50 35:02 36:58 ----- 40:00 40:39 38:49
6:48 4:12 2:27 10:07 2:51 5:25 3:12 1:56 3:02 0:39
AAB 5.4 km
1 74 Schachinger Bernhard Pannon 21:26 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 MIX 33-80 3:42 6:19 8:27 11:23 12:58 16:23 18:24 19:31 20:31 21:04 21:26
3:42 2:37 2:08 2:56 1:35 3:25 2:01 1:07 1:00 0:33 0:22
2 61 Dobnik Rafael Pannon 21:35 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 MTBO-Youth-Team-Austr 5:22 7:59 9:35 12:03 13:33 16:36 18:35 19:43 20:34 21:11 21:35
5:22 2:37 1:36 2:28 1:30 3:03 1:59 1:08 0:51 0:37 0:24
3 65 Hnilica Thomas Pannon 25:09 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
2 OLT Transdanubien 80+ 4:54 8:58 11:10 13:49 15:37 19:18 21:38 22:43 24:04 24:46 25:09 20:05
4:54 4:04 2:12 2:39 1:48 3:41 2:20 1:05 1:21 0:42 0:23
4 4 Tamás Tibor Champ. 26:28 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 DTC Diósgyőri Tájékoz 7:34 10:23 12:27 15:17 16:58 20:34 22:57 24:08 25:20 26:03 26:28
7:34 2:49 2:04 2:50 1:41 3:36 2:23 1:11 1:12 0:43 0:25
5 69 Kárpáti Gábor Pannon 26:35 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
1 EK Egyesületen kívüli 4:20 8:13 10:43 13:49 15:34 19:32 22:47 24:05 0.00 26:04 26:35 20:27
4:20 3:53 2:30 3:06 1:45 3:58 3:15 1:18 1:59 0:31
6 12 Egei Patrik Champ. 26:44 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 SPA Tabáni Spartacus 7:52 10:42 13:54 16:36 18:11 21:47 23:50 24:51 25:40 26:17 26:44
7:52 2:50 3:12 2:42 1:35 3:36 2:03 1:01 0:49 0:37 0:27
7 7 Marosffy Orsolya Champ. 28:36 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 OSC Orvosegyetem Spor 5:39 9:34 12:55 16:46 18:38 22:18 25:02 26:18 27:23 28:08 28:36
5:39 3:55 3:21 3:51 1:52 3:40 2:44 1:16 1:05 0:45 0:28
8 73 Köllöd Róbert Pannon 30:47 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *45
2 MIX 80+ 6:16 9:52 12:29 15:46 19:32 23:24 25:58 27:24 29:16 30:22 30:47 28:40
6:16 3:36 2:37 3:17 3:46 3:52 2:34 1:26 1:52 1:06 0:25
9 15 Józsa Balázs Gábor dr Champ. 31:55 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 RTF Szent György Spor 9:53 13:29 16:00 19:04 21:11 25:08 27:40 29:07 30:25 31:09 31:55
9:53 3:36 2:31 3:04 2:07 3:57 2:32 1:27 1:18 0:44 0:46
10 14 Németh Zsolt Champ. 33:29 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
1 VHS Veszprémi Honvéd 8:23 12:39 15:53 19:36 21:47 25:57 28:59 30:29 31:56 32:45 33:29 27:02
8:23 4:16 3:14 3:43 2:11 4:10 3:02 1:30 1:27 0:49 0:44
11 58 Tönköly Erika Pannon 36:51 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 MIX 80+ 9:18 14:01 17:06 21:58 24:16 28:54 32:26 34:01 35:26 36:19 36:51
9:18 4:43 3:05 4:52 2:18 4:38 3:32 1:35 1:25 0:53 0:32
12 60 Kiss Vivien Pannon 37:22 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *32
1 MIX 33-80 7:43 13:11 16:06 20:27 22:55 28:37 32:12 34:17 35:52 36:50 37:22 6:59
7:43 5:28 2:55 4:21 2:28 5:42 3:35 2:05 1:35 0:58 0:32
13 66 Fantoni Antonella Pannon 39:27 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
4 MTBO-Youth-Team-Austr 10:43 16:30 19:33 23:38 25:49 31:14 35:23 36:44 38:15 39:02 39:27 32:22
10:43 5:47 3:03 4:05 2:11 5:25 4:09 1:21 1:31 0:47 0:25
14 6 Szabó Dorina Champ. 39:36 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 SZV Szegedi Vasutas S 7:53 13:18 16:30 20:59 23:44 30:05 34:15 36:02 37:48 39:01 39:36
7:53 5:25 3:12 4:29 2:45 6:21 4:10 1:47 1:46 1:13 0:35
15 13 Cseresnyés Ágnes Champ. 42:26 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
4 TTE Tipo Tájfutó és K 8:41 14:13 19:04 24:05 27:06 32:42 36:37 38:51 40:41 41:51 42:26 33:58
8:41 5:32 4:51 5:01 3:01 5:36 3:55 2:14 1:50 1:10 0:35
16 57 Horváth Adrienn Pannon 49:32 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *45
2 MIX 33-80 6:41 12:37 16:11 20:52 23:14 29:52 44:19 46:07 47:53 48:54 49:32 47:19
6:41 5:56 3:34 4:41 2:22 6:38 14:27 1:48 1:46 1:01 0:38
17 5 Hidas Sándor Champ. 50:33 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 SAS Silvanus Sportegy 9:18 16:11 20:07 25:15 28:24 35:20 45:20 47:16 48:58 50:02 50:33
9:18 6:53 3:56 5:08 3:09 6:56 10:00 1:56 1:42 1:04 0:31
70 Gartlgruber Wolfgang Pannon mp 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *39 *47 *43 *45
3 HSV Pinkafeld 80+ 10:14 14:44 21:57 26:14 ----- ----- ----- 41:06 ----- 43:33 44:00 29:41 36:09 39:19 42:27
10:14 4:30 7:13 4:17 14:52 2:27 0:27
ABA 5.4 km
1 74 Sommer Michael Pannon 18:46 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 MIX 33-80 3:32 5:47 7:35 9:48 11:40 14:33 16:04 16:57 17:35 18:15 18:46
3:32 2:15 1:48 2:13 1:52 2:53 1:31 0:53 0:38 0:40 0:31
2 54 Bihari Zoltán Pannon 22:41 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 MIX 33-80 5:21 8:04 9:45 12:29 14:42 18:05 19:45 20:47 21:32 22:18 22:41
5:21 2:43 1:41 2:44 2:13 3:23 1:40 1:02 0:45 0:46 0:23
3 8 Marosffy Dániel Champ. 23:12 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 OSC Orvosegyetem Spor 5:28 8:28 10:20 12:50 14:45 18:09 20:04 21:07 21:57 22:43 23:12
5:28 3:00 1:52 2:30 1:55 3:24 1:55 1:03 0:50 0:46 0:29
4 65 Gigon Michaela Pannon 23:24 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 OLT Transdanubien 80+ 4:16 7:47 9:55 12:30 14:55 18:28 20:18 21:22 22:16 22:58 23:24
4:16 3:31 2:08 2:35 2:25 3:33 1:50 1:04 0:54 0:42 0:26
5 17 Jankó Tamás Champ. 24:35 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 HSE Hegyisport Szente 4:47 7:44 9:39 12:37 15:06 18:56 21:06 22:20 23:19 24:09 24:35
4:47 2:57 1:55 2:58 2:29 3:50 2:10 1:14 0:59 0:50 0:26
6 16 Vajda Zsolt Champ. 26:46 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 THT Tapolcai Honvéd S 5:38 8:27 10:41 13:44 16:09 19:42 21:27 22:37 23:30 24:18 26:46
5:38 2:49 2:14 3:03 2:25 3:33 1:45 1:10 0:53 0:48 2:28
7 53 Reiner Marina Pannon 28:33 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 Naturfreunde Villach 5:31 8:49 11:12 14:20 17:02 20:54 24:35 25:53 26:50 27:44 28:33
5:31 3:18 2:23 3:08 2:42 3:52 3:41 1:18 0:57 0:54 0:49
8 11 Plájer Lajos Champ. 30:16 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 SMA Soproni Műegyetem 7:08 11:42 14:15 17:24 19:51 23:57 26:31 27:51 28:37 29:19 30:16
7:08 4:34 2:33 3:09 2:27 4:06 2:34 1:20 0:46 0:42 0:57
9 1 Domán Gábor Champ. 30:21 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F *46
4 THT Tapolcai Honvéd S 5:46 9:52 12:38 15:52 19:09 23:10 25:21 26:48 28:38 29:36 30:21 28:03
5:46 4:06 2:46 3:14 3:17 4:01 2:11 1:27 1:50 0:58 0:45
10 56 Eberle Wolf Champ. 30:56 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 OSC Orvosegyetem Spor 6:45 10:45 13:38 17:22 20:09 24:49 27:13 28:37 29:34 30:27 30:56
6:45 4:00 2:53 3:44 2:47 4:40 2:24 1:24 0:57 0:53 0:29
11 3 Nagy András Champ. 31:01 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 DTC Diósgyőri Tájékoz 7:32 11:29 14:40 18:08 20:57 25:04 27:31 28:48 29:42 30:30 31:01
7:32 3:57 3:11 3:28 2:49 4:07 2:27 1:17 0:54 0:48 0:31
12 66 Ritter Julia Pannon 31:30 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 MTBO-Youth-Team-Austr 6:57 11:20 14:05 17:10 20:17 25:22 27:40 29:06 30:07 31:04 31:30
6:57 4:23 2:45 3:05 3:07 5:05 2:18 1:26 1:01 0:57 0:26
13 10 Horváth Pál Champ. 32:46 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 SMA Soproni Műegyetem 4:37 7:53 10:15 14:18 16:43 25:37 28:04 29:41 31:09 32:04 32:46
4:37 3:16 2:22 4:03 2:25 8:54 2:27 1:37 1:28 0:55 0:42
14 61 Dobnik Günther Pannon 34:03 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 MTBO-Youth-Team-Austr 5:56 11:49 14:49 18:14 21:34 26:39 29:43 31:17 32:25 33:30 34:03
5:56 5:53 3:00 3:25 3:20 5:05 3:04 1:34 1:08 1:05 0:33
15 9 Kinde Vanda Champ. 34:09 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 SPA Tabáni Spartacus 7:53 11:47 14:45 18:38 23:08 27:38 30:10 31:41 32:43 33:42 34:09
7:53 3:54 2:58 3:53 4:30 4:30 2:32 1:31 1:02 0:59 0:27
16 57 Kézsmárki Ágnes Pannon 35:47 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 MIX 33-80 10:26 14:28 16:52 20:16 23:18 27:44 30:45 32:32 34:23 35:17 35:47
10:26 4:02 2:24 3:24 3:02 4:26 3:01 1:47 1:51 0:54 0:30
17 73 Mörk Péter Pannon 37:17 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 MIX 80+ 8:02 12:30 15:39 20:02 23:11 27:45 32:18 34:05 35:37 36:43 37:17
8:02 4:28 3:09 4:23 3:09 4:34 4:33 1:47 1:32 1:06 0:34
18 69 Demeter Balázs dr. Pannon 41:29 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 EK Egyesületen kívüli 7:09 13:30 15:48 19:45 22:25 34:09 36:51 39:09 40:12 41:02 41:29
7:09 6:21 2:18 3:57 2:40 11:44 2:42 2:18 1:03 0:50 0:27
19 2 Tamás Bianka Champ. 41:37 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F *32 *46
1 DTC Diósgyőri Tájékoz 7:46 13:14 16:14 20:35 24:28 31:16 34:50 37:08 39:42 41:02 41:37 7:00 39:05
7:46 5:28 3:00 4:21 3:53 6:48 3:34 2:18 2:34 1:20 0:35
20 62 Ritter Waltraud Pannon 45:06 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 MTBO-Youth-Team-Austr 8:53 15:51 20:07 24:19 27:31 37:06 40:28 42:02 43:33 44:35 45:06
8:53 6:58 4:16 4:12 3:12 9:35 3:22 1:34 1:31 1:02 0:31
ABB 5.4 km
1 51 Haselsberger Kevin Pannon 19:23 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 Naturfreunde Villach 3:36 6:07 7:48 10:00 11:44 14:49 16:20 17:14 18:20 19:00 19:23
3:36 2:31 1:41 2:12 1:44 3:05 1:31 0:54 1:06 0:40 0:23
2 54 Rózsa László Pannon 21:22 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 MIX 33-80 4:43 7:18 8:58 11:12 13:03 16:29 18:32 19:37 20:24 20:57 21:22
4:43 2:35 1:40 2:14 1:51 3:26 2:03 1:05 0:47 0:33 0:25
3 64 Klimo Thomas Pannon 23:56 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F *40 *45
2 OLT Transdanubien 33- 5:03 8:13 10:05 12:34 15:46 19:08 20:56 21:58 23:00 23:34 23:56 18:29 22:42
5:03 3:10 1:52 2:29 3:12 3:22 1:48 1:02 1:02 0:34 0:22
4 8 Füzy Anna Champ. 26:25 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F *40
3 OSC Orvosegyetem Spor 4:36 7:38 10:00 13:18 15:49 19:40 22:46 24:13 25:19 25:58 26:25 18:48
4:36 3:02 2:22 3:18 2:31 3:51 3:06 1:27 1:06 0:39 0:27
5 68 Allwinger Herwig Pannon 29:45 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 MIX 80+ 5:47 9:44 12:56 16:16 19:13 23:45 25:55 27:23 28:29 29:16 29:45
5:47 3:57 3:12 3:20 2:57 4:32 2:10 1:28 1:06 0:47 0:29
6 5 Hidas Zoltán Champ. 29:56 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 SAS Silvanus Sportegy 4:53 9:47 12:31 15:58 18:49 23:22 25:44 27:08 28:36 29:27 29:56
4:53 4:54 2:44 3:27 2:51 4:33 2:22 1:24 1:28 0:51 0:29
7 3 Viraszkó Zoltán Champ. 30:20 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 DTC Diósgyőri Tájékoz 6:35 9:32 11:51 14:28 17:01 24:35 26:42 27:55 29:12 29:55 30:20
6:35 2:57 2:19 2:37 2:33 7:34 2:07 1:13 1:17 0:43 0:25
8 51 Pletzer Matthias Pannon 30:48 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 Naturfreunde Villach 6:52 9:56 11:55 19:09 21:48 25:47 27:44 28:52 29:50 30:28 30:48
6:52 3:04 1:59 7:14 2:39 3:59 1:57 1:08 0:58 0:38 0:20
9 13 Egei Balázs Champ. 30:55 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F *45
1 TTE Tipo Tájfutó és K 5:16 8:43 11:35 15:07 18:05 23:18 26:40 28:13 29:43 30:26 30:55 29:27
5:16 3:27 2:52 3:32 2:58 5:13 3:22 1:33 1:30 0:43 0:29
10 56 Mets Miklós Champ. 31:49 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 OSC Orvosegyetem Spor 8:32 12:34 15:07 18:06 21:01 25:07 27:27 29:05 30:19 31:12 31:49
8:32 4:02 2:33 2:59 2:55 4:06 2:20 1:38 1:14 0:53 0:37
11 75 Németh Eszter Pannon 33:05 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 MIX 80+ 5:42 9:24 13:03 16:31 19:38 25:09 28:48 30:42 31:56 32:38 33:05
5:42 3:42 3:39 3:28 3:07 5:31 3:39 1:54 1:14 0:42 0:27
12 72 Benke Noémi Pannon 35:07 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 MIX 33-80 8:43 13:09 16:08 19:56 22:50 27:52 30:31 32:07 33:47 34:40 35:07
8:43 4:26 2:59 3:48 2:54 5:02 2:39 1:36 1:40 0:53 0:27
13 59 Csordás Kornél Pannon 37:04 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 Rehab SC 33-80 8:08 12:46 15:45 19:28 22:34 28:04 32:36 34:08 35:50 36:35 37:04
8:08 4:38 2:59 3:43 3:06 5:30 4:32 1:32 1:42 0:45 0:29
14 62 Finder Gaby Pannon 37:47 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 MTBO-Youth-Team-Austr 7:45 14:10 17:03 21:00 24:39 30:14 33:12 35:04 36:24 37:15 37:47
7:45 6:25 2:53 3:57 3:39 5:35 2:58 1:52 1:20 0:51 0:32
15 59 Lancsár Roland Pannon 38:46 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 Rehab SC 33-80 10:22 16:08 18:50 22:57 25:57 30:48 34:33 36:10 37:31 38:21 38:46
10:22 5:46 2:42 4:07 3:00 4:51 3:45 1:37 1:21 0:50 0:25
16 14 Németh Zsoltné Champ. 41:11 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 VHS Veszprémi Honvéd 8:34 12:46 19:00 23:08 26:43 33:24 37:02 39:08 40:45 41:49 41:11
8:34 4:12 6:14 4:08 3:35 6:41 3:38 2:06 1:37 1:04
17 76 Fáy Dániel Zsombor Pannon 41:56 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 MIX 80+ 8:41 12:43 16:35 22:31 26:55 33:20 36:05 38:11 39:59 41:10 41:56
8:41 4:02 3:52 5:56 4:24 6:25 2:45 2:06 1:48 1:11 0:46
18 6 Vajda Luca Champ. 42:42 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 SZV Szegedi Vasutas S 9:38 16:04 19:27 23:56 28:04 34:38 37:41 39:36 41:10 42:06 42:42
9:38 6:26 3:23 4:29 4:08 6:34 3:03 1:55 1:34 0:56 0:36
19 11 Szabó Tamás Champ. 45:03 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 SMA Soproni Műegyetem 8:50 18:40 21:27 25:12 28:23 36:43 39:29 41:22 43:11 44:29 45:03
8:50 9:50 2:47 3:45 3:11 8:20 2:46 1:53 1:49 1:18 0:34
20 16 Balogh Zsombor Champ. 55:13 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 THT Tapolcai Honvéd S 11:45 17:27 26:21 32:20 38:29 45:31 50:20 52:06 53:43 54:41 55:13
11:45 5:42 8:54 5:59 6:09 7:02 4:49 1:46 1:37 0:58 0:32
71 Friedrich Nikolai Pannon mp 1(31) 2(34) 3(35) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 HSV Pinkafeld 33-80 6:57 10:44 13:25 16:45 19:52 23:53 26:36 28:35 ----- 29:45 30:48
6:57 3:47 2:41 3:20 3:07 4:01 2:43 1:59 1:10 1:03
BAA 5.9 km
1 51 Haselsberger Kevin Pannon 18:04 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 Naturfreunde Villach 3:10 5:40 7:46 9:56 11:09 13:54 15:33 16:29 17:04 17:42 18:04
3:10 2:30 2:06 2:10 1:13 2:45 1:39 0:56 0:35 0:38 0:22
2 64 Klimo Thomas Pannon 21:06 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
4 OLT Transdanubien 33- 3:46 7:24 9:57 12:12 13:35 16:31 18:32 19:33 20:12 20:46 21:06 17:11
3:46 3:38 2:33 2:15 1:23 2:56 2:01 1:01 0:39 0:34 0:20
3 54 Rózsa László Pannon 22:44 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 MIX 33-80 3:07 8:16 10:32 12:51 14:10 17:12 19:34 20:40 21:27 22:18 22:44
3:07 5:09 2:16 2:19 1:19 3:02 2:22 1:06 0:47 0:51 0:26
4 51 Pletzer Matthias Pannon 24:03 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
2 Naturfreunde Villach 4:07 7:23 10:53 13:24 15:03 18:37 20:57 22:03 22:50 23:38 24:03 19:24
4:07 3:16 3:30 2:31 1:39 3:34 2:20 1:06 0:47 0:48 0:25
5 8 Füzy Anna Champ. 24:16 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 OSC Orvosegyetem Spor 3:42 6:53 10:18 12:55 14:32 18:21 20:41 22:01 22:54 23:49 24:16
3:42 3:11 3:25 2:37 1:37 3:49 2:20 1:20 0:53 0:55 0:27
6 5 Hidas Zoltán Champ. 25:36 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 SAS Silvanus Sportegy 4:48 7:56 10:57 13:31 15:40 19:28 21:55 23:14 24:12 25:10 25:36
4:48 3:08 3:01 2:34 2:09 3:48 2:27 1:19 0:58 0:58 0:26
7 72 Benke Noémi Pannon 28:35 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
4 MIX 33-80 5:32 9:44 12:58 15:50 17:45 22:17 24:56 26:17 27:16 28:10 28:35 23:11
5:32 4:12 3:14 2:52 1:55 4:32 2:39 1:21 0:59 0:54 0:25
8 68 Allwinger Herwig Pannon 28:37 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 MIX 80+ 5:18 9:42 13:13 16:10 18:21 22:14 24:50 26:04 27:10 28:10 28:37
5:18 4:24 3:31 2:57 2:11 3:53 2:36 1:14 1:06 1:00 0:27
9 56 Mets Miklós Champ. 29:03 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 OSC Orvosegyetem Spor 5:44 10:14 13:51 16:36 18:35 22:53 25:28 26:39 27:44 28:39 29:03
5:44 4:30 3:37 2:45 1:59 4:18 2:35 1:11 1:05 0:55 0:24
10 59 Csordás Kornél Pannon 29:34 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 Rehab SC 33-80 5:27 9:58 13:30 16:23 18:28 22:33 25:53 27:06 28:02 28:58 29:34
5:27 4:31 3:32 2:53 2:05 4:05 3:20 1:13 0:56 0:56 0:36
11 13 Egei Balázs Champ. 30:18 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
3 TTE Tipo Tájfutó és K 6:01 10:09 13:28 16:30 18:35 23:29 26:43 28:04 29:03 29:56 30:18 24:22
6:01 4:08 3:19 3:02 2:05 4:54 3:14 1:21 0:59 0:53 0:22
12 14 Németh Zsoltné Champ. 33:37 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *47
2 VHS Veszprémi Honvéd 6:22 11:52 15:44 18:59 21:26 26:27 29:38 31:12 32:15 33:24 33:37 27:39
6:22 5:30 3:52 3:15 2:27 5:01 3:11 1:34 1:03 1:09 0:13
13 59 Lancsár Roland Pannon 33:50 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 Rehab SC 33-80 5:06 10:25 14:08 18:02 20:12 25:18 29:34 31:06 32:17 33:25 33:50
5:06 5:19 3:43 3:54 2:10 5:06 4:16 1:32 1:11 1:08 0:25
14 11 Szabó Tamás Champ. 37:12 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 SMA Soproni Műegyetem 6:58 12:44 19:13 22:49 24:59 29:40 32:42 34:17 35:31 36:38 37:12
6:58 5:46 6:29 3:36 2:10 4:41 3:02 1:35 1:14 1:07 0:34
15 16 Balogh Zsombor Champ. 37:48 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 THT Tapolcai Honvéd S 5:18 11:26 16:03 19:48 22:28 28:41 33:01 34:49 36:05 37:19 37:48
5:18 6:08 4:37 3:45 2:40 6:13 4:20 1:48 1:16 1:14 0:29
16 62 Finder Gaby Pannon 38:20 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 MTBO-Youth-Team-Austr 5:45 13:33 19:22 22:52 25:14 30:11 33:33 35:20 36:33 37:42 38:20
5:45 7:48 5:49 3:30 2:22 4:57 3:22 1:47 1:13 1:09 0:38
17 76 Fáy Dániel Zsombor Pannon 40:45 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 MIX 80+ 7:39 13:24 18:52 22:52 26:06 32:19 36:05 37:39 39:01 40:16 40:45
7:39 5:45 5:28 4:00 3:14 6:13 3:46 1:34 1:22 1:15 0:29
18 75 Németh Eszter Pannon 45:56 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *46
2 MIX 80+ 10:58 17:53 22:45 27:07 29:34 34:47 39:30 42:07 43:47 45:18 45:56 44:15
10:58 6:55 4:52 4:22 2:27 5:13 4:43 2:37 1:40 1:31 0:38
19 6 Vajda Luca Champ. 47:16 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 SZV Szegedi Vasutas S 12:14 19:07 23:54 28:25 30:54 36:20 40:40 43:24 44:58 46:32 47:16
12:14 6:53 4:47 4:31 2:29 5:26 4:20 2:44 1:34 1:34 0:44
3 Viraszkó Zoltán Champ. mp 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F *46
4 DTC Diósgyőri Tájékoz 4:16 7:19 10:05 12:33 14:11 17:33 20:14 21:25 ----- 23:00 22:21
4:16 3:03 2:46 2:28 1:38 3:22 2:41 1:11 1:35
71 Friedrich Nikolai Pannon mp 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 HSV Pinkafeld 33-80 4:56 8:53 12:08 14:50 16:40 20:32 23:01 24:10 ----- 24:43 26:28
4:56 3:57 3:15 2:42 1:50 3:52 2:29 1:09 0:33 1:45
BAB 5.9 km
1 8 Marosffy Dániel Champ. 20:39 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 OSC Orvosegyetem Spor 3:30 6:23 8:47 11:08 12:32 15:31 17:36 18:47 19:38 20:15 20:39
3:30 2:53 2:24 2:21 1:24 2:59 2:05 1:11 0:51 0:37 0:24
2 74 Sommer Michael Pannon 21:57 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 MIX 33-80 3:04 6:11 8:28 10:35 11:58 14:48 18:43 19:43 20:39 21:16 21:57
3:04 3:07 2:17 2:07 1:23 2:50 3:55 1:00 0:56 0:37 0:41
3 54 Bihari Zoltán Pannon 22:23 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
2 MIX 33-80 3:57 6:54 9:21 11:36 13:13 16:55 18:51 19:53 21:19 21:58 22:23 17:36
3:57 2:57 2:27 2:15 1:37 3:42 1:56 1:02 1:26 0:39 0:25
3 65 Gigon Michaela Pannon 22:23 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
3 OLT Transdanubien 80+ 4:08 7:18 10:02 12:27 13:59 17:22 19:20 20:28 21:21 21:58 22:23 18:03
4:08 3:10 2:44 2:25 1:32 3:23 1:58 1:08 0:53 0:37 0:25
5 16 Vajda Zsolt Champ. 22:48 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 THT Tapolcai Honvéd S 4:07 7:12 9:51 12:29 14:07 17:31 19:42 20:51 21:46 22:24 22:48
4:07 3:05 2:39 2:38 1:38 3:24 2:11 1:09 0:55 0:38 0:24
6 17 Jankó Tamás Champ. 24:25 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
2 HSE Hegyisport Szente 4:31 7:57 10:50 13:31 15:14 18:33 20:43 22:06 23:15 23:58 24:25 19:18
4:31 3:26 2:53 2:41 1:43 3:19 2:10 1:23 1:09 0:43 0:27
7 10 Horváth Pál Champ. 25:06 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 SMA Soproni Műegyetem 4:18 8:09 11:07 13:42 15:27 18:54 21:21 22:38 23:41 24:25 25:06
4:18 3:51 2:58 2:35 1:45 3:27 2:27 1:17 1:03 0:44 0:41
8 3 Nagy András Champ. 26:16 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 DTC Diósgyőri Tájékoz 4:20 8:40 12:03 14:52 16:29 20:16 23:02 24:15 0.00 25:51 26:16
4:20 4:20 3:23 2:49 1:37 3:47 2:46 1:13 1:36 0:25
9 1 Domán Gábor Champ. 30:15 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
2 THT Tapolcai Honvéd S 5:16 10:02 13:24 16:12 18:18 23:08 25:52 27:24 28:42 29:32 30:15 24:09
5:16 4:46 3:22 2:48 2:06 4:50 2:44 1:32 1:18 0:50 0:43
10 66 Ritter Julia Pannon 30:19 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
1 MTBO-Youth-Team-Austr 4:39 11:30 15:06 18:01 20:02 23:57 26:31 27:51 29:01 29:48 30:19 24:53
4:39 6:51 3:36 2:55 2:01 3:55 2:34 1:20 1:10 0:47 0:31
11 56 Eberle Wolf Champ. 30:25 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
3 OSC Orvosegyetem Spor 5:46 10:37 14:12 16:56 18:48 23:02 26:51 28:11 29:14 29:57 30:25 23:54
5:46 4:51 3:35 2:44 1:52 4:14 3:49 1:20 1:03 0:43 0:28
12 61 Dobnik Günther Pannon 30:36 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 MTBO-Youth-Team-Austr 5:11 10:19 13:54 17:05 19:16 23:25 26:39 28:07 29:18 30:06 30:36
5:11 5:08 3:35 3:11 2:11 4:09 3:14 1:28 1:11 0:48 0:30
13 73 Mörk Péter Pannon 31:02 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
3 MIX 80+ 7:20 11:06 14:21 17:14 19:16 23:12 27:06 28:33 29:44 30:34 31:02 24:07
7:20 3:46 3:15 2:53 2:02 3:56 3:54 1:27 1:11 0:50 0:28
14 9 Kinde Vanda Champ. 31:51 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47
2 SPA Tabáni Spartacus 5:52 10:37 14:32 17:51 20:02 24:28 27:18 28:53 30:23 31:18 31:51 25:25
5:52 4:45 3:55 3:19 2:11 4:26 2:50 1:35 1:30 0:55 0:33
15 11 Plájer Lajos Champ. 32:53 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *47 *45
1 SMA Soproni Műegyetem 3:49 13:10 16:47 19:30 20:58 24:40 28:17 29:29 31:49 32:26 32:53 25:28 31:24
3:49 9:21 3:37 2:43 1:28 3:42 3:37 1:12 2:20 0:37 0:27
16 69 Demeter Balázs dr. Pannon 34:46 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 EK Egyesületen kívüli 9:38 17:03 20:21 22:58 25:10 28:38 31:29 32:41 33:42 34:22 34:46
9:38 7:25 3:18 2:37 2:12 3:28 2:51 1:12 1:01 0:40 0:24
17 2 Tamás Bianka Champ. 35:44 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 DTC Diósgyőri Tájékoz 5:13 10:14 17:16 20:29 22:40 27:10 31:08 32:54 34:17 35:10 35:44
5:13 5:01 7:02 3:13 2:11 4:30 3:58 1:46 1:23 0:53 0:34
18 57 Kézsmárki Ágnes Pannon 37:20 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F *45
1 MIX 33-80 5:01 11:21 16:56 20:14 22:11 26:42 31:13 33:41 35:59 36:45 37:20 35:24
5:01 6:20 5:35 3:18 1:57 4:31 4:31 2:28 2:18 0:46 0:35
19 62 Ritter Waltraud Pannon 64:02 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 MTBO-Youth-Team-Austr 6:47 40:10 44:34 48:34 50:38 55:15 58:45 60:13 62:40 63:30 64:02
6:47 33:23 4:24 4:00 2:04 4:37 3:30 1:28 2:27 0:50 0:32
70 Mayr Ivonne Pannon mp 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(38) 6(40) 7(42) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 HSV Pinkafeld 80+ 29:24 42:59 49:20 54:27 57:14 63:26 68:47 70:47 ----- 74:49 75:22
29:24 13:35 6:21 5:07 2:47 6:12 5:21 2:00 4:02 0:33
BBA 5.8 km
1 74 Schachinger Bernhard Pannon 20:47 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 MIX 33-80 3:10 6:05 8:34 10:53 13:02 16:06 17:59 18:57 19:41 20:23 20:47
3:10 2:55 2:29 2:19 2:09 3:04 1:53 0:58 0:44 0:42 0:24
2 4 Tamás Tibor Champ. 23:37 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 DTC Diósgyőri Tájékoz 3:25 6:53 9:36 11:52 14:18 18:09 20:11 21:32 22:24 23:12 23:37
3:25 3:28 2:43 2:16 2:26 3:51 2:02 1:21 0:52 0:48 0:25
3 61 Dobnik Rafael Pannon 24:09 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 MTBO-Youth-Team-Austr 3:46 7:14 10:06 12:31 14:47 18:30 20:50 21:58 22:57 23:45 24:09
3:46 3:28 2:52 2:25 2:16 3:43 2:20 1:08 0:59 0:48 0:24
4 65 Hnilica Thomas Pannon 25:25 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 OLT Transdanubien 80+ 4:22 8:07 11:24 13:58 16:27 20:31 22:25 23:31 24:19 25:05 25:25
4:22 3:45 3:17 2:34 2:29 4:04 1:54 1:06 0:48 0:46 0:20
5 7 Marosffy Orsolya Champ. 27:08 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 OSC Orvosegyetem Spor 4:30 8:52 12:08 14:48 17:17 21:15 23:20 24:42 25:40 26:39 27:08
4:30 4:22 3:16 2:40 2:29 3:58 2:05 1:22 0:58 0:59 0:29
6 15 Józsa Balázs Gábor dr Champ. 27:36 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 RTF Szent György Spor 4:45 8:28 11:21 14:09 16:55 20:59 23:52 25:17 26:14 27:06 27:36
4:45 3:43 2:53 2:48 2:46 4:04 2:53 1:25 0:57 0:52 0:30
7 14 Németh Zsolt Champ. 32:43 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 VHS Veszprémi Honvéd 6:09 10:27 14:56 18:44 22:02 26:32 28:43 30:10 31:12 32:09 32:43
6:09 4:18 4:29 3:48 3:18 4:30 2:11 1:27 1:02 0:57 0:34
8 69 Kárpáti Gábor Pannon 35:09 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 EK Egyesületen kívüli 5:16 8:28 11:27 14:01 16:35 20:59 26:23 29:04 30:57 32:24 35:09
5:16 3:12 2:59 2:34 2:34 4:24 5:24 2:41 1:53 1:27 2:45
9 60 Kiss Vivien Pannon 37:05 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F *46
3 MIX 33-80 7:05 12:25 16:44 19:29 22:40 30:13 32:49 34:09 35:43 36:39 37:05 35:16
7:05 5:20 4:19 2:45 3:11 7:33 2:36 1:20 1:34 0:56 0:26
10 66 Fantoni Antonella Pannon 37:23 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 MTBO-Youth-Team-Austr 5:53 14:25 18:23 21:21 24:40 30:36 33:15 34:50 35:49 36:57 37:23
5:53 8:32 3:58 2:58 3:19 5:56 2:39 1:35 0:59 1:08 0:26
11 73 Köllöd Róbert Pannon 41:29 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 MIX 80+ 5:06 21:01 24:24 27:27 30:13 34:50 37:58 39:18 40:10 41:01 41:29
5:06 15:55 3:23 3:03 2:46 4:37 3:08 1:20 0:52 0:51 0:28
12 6 Szabó Dorina Champ. 42:02 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
3 SZV Szegedi Vasutas S 5:38 10:30 17:26 20:54 27:53 33:40 36:46 38:47 40:07 41:24 42:02
5:38 4:52 6:56 3:28 6:59 5:47 3:06 2:01 1:20 1:17 0:38
13 57 Horváth Adrienn Pannon 42:59 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
4 MIX 33-80 6:12 12:03 17:15 20:37 26:22 33:53 37:54 39:51 41:04 42:20 42:59
6:12 5:51 5:12 3:22 5:45 7:31 4:01 1:57 1:13 1:16 0:39
14 58 Tönköly Erika Pannon 44:45 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F *40
2 MIX 80+ 6:07 13:18 17:30 21:03 24:35 31:30 36:54 38:49 42:50 44:03 44:45 30:07
6:07 7:11 4:12 3:33 3:32 6:55 5:24 1:55 4:01 1:13 0:42
15 13 Cseresnyés Ágnes Champ. 47:40 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 TTE Tipo Tájfutó és K 8:07 14:34 20:46 25:22 30:35 37:13 41:21 43:25 45:20 46:54 47:40
8:07 6:27 6:12 4:36 5:13 6:38 4:08 2:04 1:55 1:34 0:46
16 5 Hidas Sándor Champ. 59:44 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
2 SAS Silvanus Sportegy 10:59 17:27 22:15 27:06 31:15 39:50 53:26 55:38 57:43 59:06 59:44
10:59 6:28 4:48 4:51 4:09 8:35 13:36 2:12 2:05 1:23 0:38
12 Egei Patrik Champ. mp 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F *46
4 SPA Tabáni Spartacus 4:16 7:32 10:35 13:21 16:06 19:28 21:06 22:14 ----- 23:37 23:57 23:05
4:16 3:16 3:03 2:46 2:45 3:22 1:38 1:08 1:23 0:20
53 Pirker Lisa Pannon mp 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F *46
1 Naturfreunde Villach 4:01 8:01 11:27 14:21 17:21 33:42 36:58 38:39 ----- 41:36 42:07 40:38
4:01 4:00 3:26 2:54 3:00 16:21 3:16 1:41 2:57 0:31
70 Gartlgruber Wolfgang Pannon mp 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(45) 10(50) F
1 HSV Pinkafeld 80+ 6:22 15:06 20:30 24:57 28:23 ----- ----- 48:30 ----- ----- 53:10
6:22 8:44 5:24 4:27 3:26 20:07 4:40
BBB 5.8 km
1 60 Bedő Csaba Pannon 19:55 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 MIX 33-80 3:22 6:03 8:16 10:28 12:35 15:43 17:17 18:11 19:00 19:30 19:55
3:22 2:41 2:13 2:12 2:07 3:08 1:34 0:54 0:49 0:30 0:25
2 64 Exler Florian Pannon 21:21 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 OLT Transdanubien 33- 3:24 6:05 8:48 10:57 12:55 16:14 18:05 19:05 20:21 20:59 21:21
3:24 2:41 2:43 2:09 1:58 3:19 1:51 1:00 1:16 0:38 0:22
3 58 Paulovits László Pannon 22:12 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 MIX 80+ 3:26 6:14 8:36 10:53 13:08 16:32 19:04 20:11 21:06 21:46 22:12
3:26 2:48 2:22 2:17 2:15 3:24 2:32 1:07 0:55 0:40 0:26
4 7 Dosek Ágoston Champ. 24:01 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 OSC Orvosegyetem Spor 4:37 7:43 10:27 12:54 15:19 18:50 20:37 21:51 22:51 23:33 24:01
4:37 3:06 2:44 2:27 2:25 3:31 1:47 1:14 1:00 0:42 0:28
5 68 Dravetz Walter Pannon 25:04 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 MIX 80+ 4:20 7:27 10:11 12:40 15:15 19:29 21:41 22:52 23:56 24:38 25:04
4:20 3:07 2:44 2:29 2:35 4:14 2:12 1:11 1:04 0:42 0:26
6 12 Egei Tamás Champ. 25:11 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 SPA Tabáni Spartacus 3:11 8:30 12:16 14:44 16:40 20:18 22:00 23:09 24:05 24:42 25:11
3:11 5:19 3:46 2:28 1:56 3:38 1:42 1:09 0:56 0:37 0:29
7 4 Kirilla Péter Champ. 27:52 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 DTC Diósgyőri Tájékoz 3:52 8:15 11:05 13:47 16:33 20:40 24:05 25:33 26:41 27:25 27:52
3:52 4:23 2:50 2:42 2:46 4:07 3:25 1:28 1:08 0:44 0:27
8 10 Mesics Péter Champ. 28:31 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 SMA Soproni Műegyetem 4:31 10:28 13:23 16:08 18:55 22:46 24:54 26:12 27:16 27:57 28:31
4:31 5:57 2:55 2:45 2:47 3:51 2:08 1:18 1:04 0:41 0:34
9 1 Domán Rajmund Champ. 29:01 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 THT Tapolcai Honvéd S 4:57 8:42 11:57 14:55 18:12 22:43 25:02 26:33 27:44 28:32 29:01
4:57 3:45 3:15 2:58 3:17 4:31 2:19 1:31 1:11 0:48 0:29
10 15 Kiss Zoltán Champ. 30:52 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 RTF Szent György Spor ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- ----- 30:52
30:52
11 63 Melcher Michael Pannon 31:04 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F *40
2 MTBO-Youth-Team-Austr 5:34 9:29 12:58 15:53 19:03 24:21 26:37 28:11 29:29 30:21 31:04 23:21
5:34 3:55 3:29 2:55 3:10 5:18 2:16 1:34 1:18 0:52 0:43
12 9 Egei Petra Champ. 32:42 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 SPA Tabáni Spartacus 6:16 10:37 14:11 17:30 20:55 25:56 28:34 30:14 31:26 32:14 32:42
6:16 4:21 3:34 3:19 3:25 5:01 2:38 1:40 1:12 0:48 0:28
13 63 Finder Markus Pannon 33:14 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 MTBO-Youth-Team-Austr 5:36 9:49 14:10 17:12 21:03 26:23 29:00 30:33 31:56 32:46 33:14
5:36 4:13 4:21 3:02 3:51 5:20 2:37 1:33 1:23 0:50 0:28
14 55 Bertóti Róbert Pannon 33:27 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 MIX 80+ 4:09 10:50 14:31 17:17 20:55 26:53 29:32 31:09 32:20 33:01 33:27
4:09 6:41 3:41 2:46 3:38 5:58 2:39 1:37 1:11 0:41 0:26
15 55 Bunyik László Pannon 33:31 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 MIX 80+ 6:10 10:37 14:18 17:21 20:47 25:42 28:29 30:02 31:22 32:49 33:31
6:10 4:27 3:41 3:03 3:26 4:55 2:47 1:33 1:20 1:27 0:42
16 76 Pénzes Erzsébet Pannon 35:20 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
4 MIX 80+ 5:47 11:04 15:24 20:10 23:16 28:09 31:04 32:52 34:10 0.00 35:20
5:47 5:17 4:20 4:46 3:06 4:53 2:55 1:48 1:18 1:10
17 75 Skerletz Imola Pannon 40:48 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
1 MIX 80+ 6:39 12:44 17:04 20:29 23:45 31:06 34:55 37:02 38:58 40:08 40:48
6:39 6:05 4:20 3:25 3:16 7:21 3:49 2:07 1:56 1:10 0:40
18 2 Jordán Soma Champ. 45:35 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F *35 *45
2 DTC Diósgyőri Tájékoz 5:11 11:37 18:35 21:37 24:46 37:27 41:07 42:52 44:19 45:02 45:35 16:10 43:52
5:11 6:26 6:58 3:02 3:09 12:41 3:40 1:45 1:27 0:43 0:33
19 17 Zentai László Champ. 47:38 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
3 HSE Hegyisport Szente 6:24 11:22 16:11 19:20 23:14 32:50 38:29 41:52 44:31 46:27 47:38
6:24 4:58 4:49 3:09 3:54 9:36 5:39 3:23 2:39 1:56 1:11
71 Friedrich Michael Pannon mp 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F
2 HSV Pinkafeld 33-80 7:51 13:01 15:56 18:48 21:04 24:52 26:43 27:41 ----- 28:28 30:14
7:51 5:10 2:55 2:52 2:16 3:48 1:51 0:58 0:47 1:46
72 Lindenberger Béla Pannon mp 1(32) 2(33) 3(36) 4(37) 5(39) 6(47) 7(43) 8(44) 9(46) 10(50) F *35
3 MIX 33-80 6:30 ----- 20:56 25:50 29:19 42:12 48:10 50:19 51:52 52:44 53:10 15:33
6:30 14:26 4:54 3:29 12:53 5:58 2:09 1:33 0:52 0:26
Térkép